Faydasıçok Vakfı

Faydasıçok Vakfı, 2016 yılında ülkemizin geleceğinin iyi eğitimli gençlerle şekilleneceğine olan inancımız ve bunun gerçekleşmesine katkıda bulunma hayalimizle kurulmuştur. Amacımız gençlerimizi burslarımızla maddi yönden desteklerken bir yandan da onların kişisel gelişimleri destekleyerek hayatlarına dokunabilmektir.

Sedefteki İnciler Projesi kapsamında mühendislik bölümünde okuyan kız öğrencilere burs vermenin yanı sıra; eğitim, staj, mentorluk, koçluk, istihdam ve sosyal etkinliklerle destekleyerek onların kişisel gelişimine katkı sağlamayı amaçlıyoruz.  Toplumsal cinsiyet eşitliği ve eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması amacıyla çeşitli projeler gençlerimizi desteklemeye devam ediyoruz.

İz Bırakanlar Projesi üniversitelerin farklı bölümlerinde okuyan kız-erkek öğrencilerimizi burs ve eğitim alanında destekleyerek hayata hazırlıyoruz.

El Ele Projesi son yıllarda ülkemizde yaşanan doğal afetlerde zarar gören, geçim kaynağını kaybeden öğrencilerimize maddi ve manevi anlamda destek sağlamak amacıyla oluşturmuş olduğumuz burs programımızdır.

İnci Köprüsü Sedefteki İnciler projesinden mezun olan mezun İnciler ile Sedefteki İnciler arasındaki bağı kurmak ve korumak ve Sedefteki İnciler projesinden mezun olan kadın mühendislerin bir arada olacağı bir sosyal ağ oluşturarak dayanışma içerisinde olmalarını sağlamak amacıyla kurulmuştur.

Faydasıçok Yeni Dünya Zirvesi